2018 KMZU Football Dream Team

| November 16, 2018
Print Friendly, PDF & Email

2018 KMZU Football Dream Team 

40 years of tradition.  40 years of excellence. For 40 years KMZU has honored central Missouri’s high school football stand outs on the KMZU Football Dream Team.  For 2018 KMZU recognizes 96  student athletes who have demonstrated exceptional performance on the field. 

Congratulations to the 40th Anniversary KMZU Football Dream Team. 

School Offensive Player Defensive Player Class

Braymer C4

Jacob Olson

Keaton O’Dell

8-Man

Brookfield

Tim Izard

Brooks Baker

Class 2

Cameron High

Dalton Fuller

Elliot Turner

Class 3

Carrollton  

Hayden Ritchhart

Cawyer Davis

Class 2

Chilhowee

Nathan Jones

Christian Dodson

8-Man

Chillicothe  

Isaac Washburn

Dawson Wheeler

Class 3

Cole Camp 

Jordan Farrar

Evan Shearer

Class 1

Concordia  

Brayden McGinnis

Lane Mueller

Class 1

Crest Ridge

Jaron Terry

Blayne McMillin

Class 1

East Buchanan

Tristin Smith

Caleb Orstad

Class 1

Excelsior Springs  

Tae Rainey

Jack Creason

Class 4

Fayette

Cameron Stornello

 Isaiah Estes

Class 1

Grain Valley  

Ethan Grasher

Trent LeGrotte

Class 4

Harrisonville

Colby Knowles

Carson Crowley

Class 4

Kearney  

Patrick Connery

Bret “Chopper” Mordecai

Class 4

Kirksville Paxton Dempsay Tanner Lain Class 4

Knob Noster

Stevie Elwell

Andrew Harvey

Class 2

Lafayette County C-1

Tanner Sears

Mason Gash

Class 2

Lawson   

Nolan Mills

Ethan Bowers

Class 2

Lexington Minutemen

Alvaro Porras

Payton Wallace

Class 2

Marceline

Clayton Stallo

Colby Sims

Class 1

Marshall  

Jaylen Varner

Ethan Stickels

Class 4

Mid-Buchanan

Javan Noyes

Caleb Kirschner

Class 1

Milan

Jamuel Pagan

Dominic Dabney

Class 1

Moberly  

Kurtis Walter

Camron Lowry

Class 3

Norborne/Hardin-Central

Kysor Hughes

Levi Cheney

8-Man

Northwest Hughesville

Morgan Locke

Ryan Chamberlin

8-Man

Oak Grove

Moses Sanderson

Michael Hoffman

Class 3

Pembroke Hill School

Aaron Berkowitz

Nathan Barewin

Class 3

Penney

Sawyer Morrow

Tyler Trosper

Class 1

Polo

Nickolas Myers

Wyatt Segar

Class 1

Princeton

Mitchel Hydorn

Camden Hartley

Class 1

Putnam County

Tyron Casady

Tony Bondy

Class 1

Salisbury

Arion Williams

Garett Green

Class 1

Santa Fe   

Tanner Begemann 

Alex Edwards

Class 1

Slater  

Keegan Zdybel

Brody Jacobson

Class 1

Smith-Cotton  

Cameron Finley

Nate McFail

Class 5

Smithville  

Kellen Simoncic

Brian Boyd

Class 4

South Harrison

Cody Weller

Peyton Spurling

Class 1

Southwest Livingston 

Mack Anderson

Wyatt Maddux

8-Man

St. Paul Lutheran

Elijah Muehler

Aidin Muehler

Class 2

Sweet Springs

Hunter Sims

Jacob Hall

Class 1

Trenton   

Hunter Trask

Jadan Whitney

Class 2

Warrensburg  

Miles Moore

Corbin Cowick

Class 4

Wellington-Napoleon

Scout Schaberg

Trey Shannon

Class 1

Westran

Alex Young

Kaden Massey

Class 1

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Category: Local High School Sports, Local News, Local Sports, Sports

About the Author ()