11 Man Football

MATCHUP SCORE
Atchison  @  Piper 6-40
Basehor-Linwood  @  Leavenworth 30-41
Bishop Miege  @  Mill Valley 42-35
Blue Springs South  @  Rockhurst 0-35
Blue Valley  @  Blue Valley Southwest 31-13
Blue Valley Northwest  @  St. Thomas Aquinas 16-68
Blue Valley West  @  St. James Academy 10-7
Bonner Springs  @  Spring Hill 35-21
Brookfield  @  Lexington 14-38
Carrollton  @  Salisbury 41-14
Cass-Midway  @  Slater 16-35
Center  @  Van Horn Saturday
Chillicothe  @  Cameron 42-25
Columbia Hickman  @  Sedalia Smith-Cotton 40-6
Columbia Rock Bridge  @  Lees Summit West 10-35
DeSoto  @  Turner 71-0
East Buchanan  @  West Platte 30-14
Eudora  @  Tonganoxie 8-43
Fort Osage  @  North Kansas City 21-38
Grain Valley  @  Platte County 17-18
Harmon  @  Northeast 48-25
Harrisonville  @  Columbia Battle 16-30
Holden  @  Crest Ridge 40-12
Kansas City Central  @  Odessa 12-76
Knob Noster  @  Tipton 45-6
Lawrence  @  Gardner-Edgerton 35-34
Lawson  @  Plattsburg 35-0
Lees Summit  @  Blue Springs 20-23
Lees Summit North  @  Park Hill 3-10
Liberty North  @  Liberty 14-3
Lincoln College Prep  @  Washington 47-14
Lockwood  @  Jasper 39-8
Lone Jack  @  St. Michael 23-55
Louisburg  @  Baldwin 38-12
North Platte  @  Mid Buchanan 6-53
Oak Grove  @  East 35-14
Oak Park  @  Ruskin 37-0
Olathe East  @  Olathe West 36-14
Olathe South  @  Shawnee Mission Northwest 28-42
Paola  @  Ottawa 56-3
Park Hill South  @  Staley 21-37
Pembroke Hill  @  Bishop Ward 49-14
Penney  @  Lathrop 13-49
Pittsburg  @  Blue Valley North 3-27
Pleasant Hill  @  Grandview 7-48
Raymore-Peculiar  @  Belton 49-0
Raytown  @  William Chrisman 28-0
Raytown South  @  Smithville 16-51
Richmond  @  Excelsior Springs 14-28
Santa Fe  @  Wellington-Napoleon 22-41
Savannah  @  St. Joseph Lafayette
Shawnee Heights  @  Schlagle 23-25
Shawnee Mission East  @  Olathe Northwest 33-8
Shawnee Mission North  @  Lawrence Free State 13-59
Shawnee Mission South  @  Lansing 24-18
Shawnee Mission West  @  Olathe North 10-30
Skyline  @  Archie 42-26
Southeast  @  Hogan Prep Academy Saturday
St. Joseph Benton  @  Adrian 17-34
St. Paul Lutheran  @  Concordia 19-53
St. Pius X  @  Maryville 6-62
Summit Christian Academy  @  Lafayette County 28-7
Sweet Springs  @  University Academy Saturday
Truman  @  St. Joseph Central 40-9
Warrensburg  @  Clinton 48-12
Winnetonka  @  Kearney 14-42
Wyandotte  @  Sumner

 

8 Man Football

MATCHUP Score
Albany @ Worth County 42-82
Braymer @ North Shelby 0-54
Bishop Leblond @ Stanberry 34-66
King City @ Pattonsburg 52-78
Liberal @ Chilhowee 54-30
Norborne @ Drexel 6-31
Northwest @ Appleton City 18-68
Osceola @ North Andrew 20-62
Rock Port @ North Nodaway 52-6
South Nodaway @ South Holt
Southwest @ Mound City 58-34
Stewartsville @ Orrick 14-60
Tarkio @ Dekalb 50-22