mshsaa-640x348

Class 3:

District 1-

Seed Team Record Points Next Opponent Next Game

1 Central (Park Hills) 8-0 47.7 Sikeston (5-3) 10/14/2016

2 Ste. Genevieve 5-3 40.21 Brentwood (6-1) 10/14/2016

3 Kennett 4-4 33.56 East Prairie (5-3) 10/14/2016

4 Potosi 3-5 32.41 DeSoto with Kingston (5-3) 10/14/2016

5 Salem 4-4 31.87 Cabool (0-8) 10/14/2016

6 Dexter 2-6 26.02 Malden (8-0) 10/14/2016

7 Fredericktown 2-6 25.12 North County (5-3) 10/14/2016

8 Central (New Madrid County) 1-6 18.47 Caruthersville (5-3) 10/14/2016

District 2-

1 Miller Career Academy 6-2 45.77 John Burroughs (3-5) 10/15/2016

2 Lutheran South 6-2 40.7 Sullivan (3-5) 10/14/2016

3 John Burroughs 3-5 34.69 Miller Career Academy (6-2) 10/15/2016

4 Confluence Prep Academy Charter 5-3 34.5 McCluer South-Berkeley (7-0) 10/15/2016

5 Vashon 3-5 32.21 Sumner (2-4) 10/15/2016

6 Lift for Life Academy Charter 2-6 22.62 Winfield (2-5) 10/14/2016

7 Roosevelt 1-6 18.47 Carnahan (4-4) 10/14/2016

District 3-

1 Owensville 8-0 46.27 St. Clair (5-3) 10/14/2016

2 Osage 7-1 43.29 California (2-6) 10/14/2016

3 Springfield Catholic 5-3 38.59 Reeds Spring (7-1) 10/14/2016

4 Sullivan 3-5 34.75 Lutheran South (6-2) 10/14/2016

5 Logan-Rogersville 3-5 32.2 Buffalo (2-6) 10/14/2016

6 Eldon 4-4 30.54 Hallsville (4-4) 10/14/2016

7 St. James 3-5 29.2 Pacific (0-8) 10/14/2016

8 Buffalo 2-6 23.62 Logan-Rogersville (3-5) 10/14/2016

District 4-

1 Reeds Spring 7-1 47.86 Springfield Catholic (5-3) 10/14/2016

2 Monett 7-1 42.98 East Newton (3-5) 10/14/2016

3 Cassville 6-2 41.36 Mt. Vernon (5-3) 10/14/2016

4 Mt. Vernon 5-3 35.45 Cassville (6-2) 10/14/2016

5 Hollister 4-4 29.03 Marshfield (2-6) 10/14/2016

6 Seneca 3-5 26.14 Lamar (7-0) 10/14/2016

7 East Newton 3-5 24.98 Monett (7-1) 10/14/2016

8 Aurora 1-7 19.34 McDonald County (0-8) 10/14/2016

District 5-

1 McCluer South-Berkeley 7-0 52.38 Confluence Prep Academy Charter (5-3) 10/15/2016

2 St. Charles West 4-4 41.54 Mater Dei (Ill.) (Breese, IL) (3-4) 10/14/2016

3 Orchard Farm 6-2 41.1 Duchesne (3-5) 10/14/2016

4 Lutheran St. Charles 6-2 38.36 Christian (1-7) 10/14/2016

5 Normandy Collaborative 4-4 36.41 Lutheran North (6-2) 10/15/2016

6 Duchesne 3-5 30.93 Orchard Farm (6-2) 10/14/2016

7 Jennings 3-5 30.75 University City (0-8) 10/15/2016

8 Soldan International Studies 3-5 27.82 Central (Cape Girardeau) (3-5) 10/14/2016

District 6-

1 Blair Oaks 8-0 49.52 Warsaw (0-8) 10/14/2016

2 Mexico 6-2 46.93 Moberly (4-4) 10/14/2016

3 Southern Boone 6-2 38.79 Versailles (3-5) 10/14/2016

4 Fulton 4-4 32.41 Kirksville (3-5) 10/14/2016

5 Winfield 2-5 24.44 Lift for Life Academy Charter (2-6) 10/14/2016

6 Christian 1-7 23.05 Lutheran St. Charles (6-2) 10/14/2016

7 Wright City 2-6 20.76 Bowling Green (1-7) 10/14/2016

District 7-

1 Center 8-0 53 Smith-Cotton (4-4) 10/14/2016

2 Hogan Prep Academy Charter 7-1 45.71 Central Academy (3-5) 10/15/2016

3 Clinton 6-2 41.58 Nevada (2-6) 10/14/2016

4 Pleasant Hill 4-4 39.24 Excelsior Springs (5-3) 10/14/2016

5 Odessa 4-4 37.29 Harrisonville (5-3) 10/14/2016

6 Oak Grove 4-4 32.55 Grain Valley (5-3) 10/14/2016

7 Southeast 2-6 27.56 East (Kansas City) (0-8) 10/14/2016

8 Boonville 1-7 22.96 Marshall (0-8) 10/14/2016

District 8-

1 Maryville 8-0 52.46 Lafayette (St. Joseph) (6-2) 10/14/2016

2 Richmond 8-0 50.5 Lexington (8-0) 10/14/2016

3 Chillicothe 7-1 48.64 Benton (4-4) 10/14/2016

4 St. Pius X (Kansas City) 5-3 39.86 Pembroke Hill (6-2) 10/14/2016

5 Pembroke Hill 6-2 37.2 St. Pius X (Kansas City) (5-3) 10/14/2016

6 Lincoln College Prep 5-3 35.43 Van Horn (Independence) (1-7) 10/14/2016

7 Central Academy 3-5 31.46 Hogan Prep Academy Charter (7-1) 10/15/2016

8 Cameron 0-8 17.36 Smithville (6-2) 10/14/2016