mshsaa-640x348

**SCORE=SETS**

Class 1:

District 11-

Lincoln 2
Otterville 0
Stover 2
Calhoun 0
Smithton 2
Bunceton 0

District Semi’s-

  • Oct. 18th 5:30 p.m.- Green Ridge (22-7-2) vs. Lincoln (8-20-1)
  • Oct 18th 6:45 p.m.- Stover (13-13-4) vs. Smithton (9-16-1)

 

District 14-

Crest Ridge 2
Concordia 1
Sacred Heart 2
La Monte 0

District Semi’s-

  • Oct. 19th 5:00 p.m.- Santa Fe (23-3-4) vs. Crest Ridge (10-17-2)
  • Oct. 19th 6:00 p.m.- Sacred Heart (21-8-3) vs. TBA

 

District 16-

Nodaway-Holt 2
South Holt 1
Tarkio w/ Fairfax 2
St. Joe Christian 0
Mound City w/Craig 2
West Nodaway w/ North Nodaway 0

District Semi’s-

  • Oct. 19th 5:00 p.m.- Rock Port (22-5-1) vs. Nodaway Holt (13-14)
  • Oct. 19th 6:15 p.m.- Tarkio w/ Fairfax (21-9) vs. Mound City w/Craig (16-11)

 

Class 2:

District 7-

Hallsville 2
North Callaway 1
Father Tolton 2
Montgomery County 0
Centralia 2
Bowling Green 1

District Semi’s:

  • Oct. 18th 5:30 p.m.- Hermann (20-9-2) vs. Hallsville (12-13)
  • Oct. 18th 6:45 p.m.- Father Tolton (19-9-1) vs. Centralia (13-12-1)

 

District 13-

Windsor 2
Knob Noster 0
Versailles 2
Sherwood 0
Cole Camp 2
Tipton 0

District Semi’s-

  • Oct. 19th 5:00 p.m.- Holden (22-5-4) vs. Windsor (18-10-2)
  • Oct. 19th 6:30 p.m.- Versailles (16-11-4) vs. Cole Camp (20-13)

 

District 15-

Trenton 2
Carrollton 0
Lexington 2
Brookfield 0
Higginsville 2
Penney 0

District Semi’s-

  • Oct. 18th 5:00 p.m.- St. Paul Lutheran (22-5-3) vs. Trenton (7-18-2)
  • Oct. 18th 6:00 p.m.- Lexington (22-6-3) vs. Higginsville (6-22-3)

 

District 16-

East Buchanan 2
Plattsburg 0
Bishop LeBlond 2
North Platte 0
Lawson 2
Lathrop 1

District Semi’s-

  • Oct. 18th 5:00 p.m.- Mid-Buchanan (23-3-2) vs. East Buchanan (11-13-4)
  • Oct. 18th 6:15 p.m.- Bishop LeBlond (23-7-2) vs. Lawson (19-12-2)

 

Class 3:

District 8-

Boonville 2
Mexico 0
Fulton 2
Southern Boone 0
Marshall 2
Kirksville 0

District Semi’s-

  • Oct. 18th 5:00 p.m.- California (26-5-1) vs. Boonville (11-11-2)
  • Oct. 18th 6:30 p.m.- Fulton (4-21-1) vs. Marshall (11-14-2)

 

District 13-

Warrensburg 2
Odessa 0
Oak Grove 2
Harrisonville 0
O’Hara 2
Clinton 0

District Semi’s-

  • Oct. 19th 4:30 p.m.- Pleasant Hill (30-2-1) vs. Warrensburg (15-11-3)
  • Oct. 19th 6:00 p.m.- Oak Grove (21-9) vs. O’Hara (18-9-2)

 

District 15-

Richmond 2
Northeast (Kansas City) 0
Excelsior Springs 2
Southeast 0
Smithville 2
East (Kansas City) 0

District Semi’s-

  • Oct. 19th 5:00 p.m.- St. Pius X (28-3-1) vs. Richmond (10-15-2)
  • Oct. 19th 6:00 p.m.- Excelsior Springs (17-12-2) vs. Smithville (16-12-2)

 

District 16-

Benton 2
Maryville 1
Savannah 2
Cameron 0

District Semi’s-

  • Oct. 18th 5:00 p.m.- Chillicothe (19-6-1) vs. Benton (10-19-3)
  • Oct. 18th 6:15 p.m.- Lafayette-St. Joe (18-13-1) vs. Savannah (15-13-4)

 

Class 4:

District 9-

Hickman 2
Rock Bridge 1
Grain Valley 2
Smith-Cotton 0

District Semi’s-

  • Oct. 19th 5:00 p.m.- Blue Springs South (28-3-1) vs. Hickman (8-18-3)
  • Oct. 19th 6:30 p.m.- Jefferson City (17-13-5) vs. Grain Valley (27-4-2)

 

District 13-

Raymore-Pecluliar 2
Belton 0
Notre Dame De Sion 2
Ruskin 0
Lee’s Summit 2
Grandview 0

District Semi’s-

  • Oct. 18th 6:30 p.m.- Lee’s Summit West (20-11) vs. Raymore-Peculiar (6-18-4)
  • Oct. 18th 5:30 p.m.- Notre Dame De Sion (11-7) vs. Lee’s Summit (8-20-1)

 

District 14-

Truman 2
Raytown 0
Lee’s Summit North 2
Raytown South 0

District Semi’s-

  • Oct. 18th 5:00 p.m.- St. Teresa’s (21-6-1) vs. Truman (14-12-2)
  • Oct. 18th 6:00 p.m.- Blue Springs (18-11-2) vs. Lee’s Summit North (19-13)

 

District 15-

Liberty North 2
Fort Osage 0
Winnetonka 2
Van Horn 0
Kearney 2
Chrisman 0

District Semi’s-

  • Oct. 18th 5:30 p.m.- Liberty (16-8-3) vs. Liberty North (6-21-1)
  • Oct. 18th 7:00 p.m.- Winnetonka (19-11-1) vs. Kearney (16-8-4)

 

District 16-

Oak Park 2
North Kansas City 1
Park Hill 2
Central 0
Staley 2
Platte County 0

District Semi’s-

  • Oct. 19th 5:00 p.m.- Park Hill South (28-8-1) vs. Oak Park (11-17-4)
  • Oct. 19th 6:30 p.m.- Park Hill (19-2-3) vs. Staley (22-7-3)