Class 3 District 1

Seed Team Record Points Next Opponent Next Game Date
1 Central (Park Hills) 3-0 58 Northwest (Cedar Hill) (1-2) 9/11/2015
2 Potosi 3-0 44 Ste. Genevieve (2-1) 9/11/2015
3 Kennett 3-0 39 Central (New Madrid County) (0-3) 9/11/2015
4 Ste. Genevieve 2-1 36 Potosi (3-0) 9/11/2015
5 Dexter 1-2 30.67 Sikeston (3-0) 9/11/2015
6 St. Pius X (Festus) 1-2 26.5 Jefferson (Festus) (1-2) 9/11/2015
7 Fredericktown 0-3 21.33 Perryville (2-1) 9/11/2015
8 Central (New Madrid County) 0-3 18.66 Kennett (3-0) 9/11/2015

 

Class 3 District 2

Seed Team Record Points Next Opponent Next Game Date
1 John Burroughs 3-0 56.34 Lutheran South (2-1) 9/11/2015
2 McCluer South-Berkeley 1-2 34 Clayton (2-1) 9/11/2015
3 Sumner 1-2 27.33 Soldan International Studies (0-2) 9/12/2015
4 Soldan International Studies 0-2 26.5 Sumner (1-2) 9/12/2015
5 Normandy Collaborative 0-3 25.33 Miller Career Academy (2-1) 9/11/2015
6 Lift for Life Academy Charter 1-2 23.99 Carnahan (1-2) 9/11/2015
7 Bishop DuBourg 0-3 22.34 John F. Kennedy with Valley Park (1-2) 9/11/2015
8 Confluence Prep Academy Charter 0-3 17 Kelly (0-3) 9/11/2015

 

Class 3 District 3

Seed Team Record Points Next Opponent Next Game Date
1 Mountain Grove 3-0 53.33 Willow Springs (1-2) 9/11/2015
2 Salem 2-1 41.34 Thayer (2-1) 9/11/2015
3 Osage 2-1 39.67 Southern Boone (2-1) 9/11/2015
4 Ava 2-1 39.33 Liberty (Mountain View) (3-0) 9/11/2015
5 St. James 1-2 28 Owensville (1-2) 9/11/2015
6 Buffalo 1-2 23.29 Reeds Spring (3-0) 9/11/2015
7 Springfield Catholic 0-3-1 15.99 Fair Grove (3-1) 9/11/2015
8 Warsaw 0-3 9 Versailles (1-2) 9/11/2015

 

Class 3 District 4

Seed Team Record Points Next Opponent Next Game Date
1 Reeds Spring 3-0 47.66 Buffalo (1-2) 9/11/2015
2 Cassville 2-1 36.67 Lamar (3-0) 9/11/2015
3 Aurora 1-2 34.67 Seneca (0-3) 9/11/2015
4 Hollister 2-1 34.33 Bolivar (2-1) 9/11/2015
5 Monett 2-1 34.33 Mt. Vernon (1-2) 9/11/2015
6 Mt. Vernon 1-2 28.66 Monett (2-1) 9/11/2015
7 East Newton 0-3 17 McDonald County (0-3) 9/11/2015
8 Seneca 0-3 12.33 Aurora (1-2) 9/11/2015

 

Class 3 District 5

Seed Team Record Points Next Opponent Next Game Date
1 Centralia 3-0 46.33 Brookfield (3-0) 9/11/2015
2 Winfield 3-0 45 St. Charles West (1-2) 9/11/2015
3 Christian 2-1 40 Cardinal Ritter (2-1) 9/11/2015
4 Orchard Farm 2-1 39.67 Brentwood (3-0) 9/11/2015
5 Wright City 2-1 36 Bowling Green (2-1) 9/11/2015
6 Macon 1-2 21 Highland (0-3) 9/11/2015
7 Duchesne 0-3 17.67 St. Mary’s (St. Louis) (0-3) 9/11/2015
8 Missouri Military Academy 0-2 14.5 Grandview (Hillsboro) (0-3) 9/11/2015

 

Class 3 District 6

Seed Team Record Points Next Opponent Next Game Date
1 Blair Oaks 3-0 51.33 Hallsville (3-0) 9/11/2015
2 Fulton 3-0 48.67 Moberly (1-2) 9/11/2015
3 Southern Boone 2-1 44.33 Osage (2-1) 9/11/2015
4 California 1-2 30.66 Eldon (1-2) 9/11/2015
5 Owensville 1-2 28.16 St. James (1-2) 9/11/2015
6 Boonville 1-2 27.32 Grain Valley (1-2) 9/11/2015
7 Eldon 1-2 25.67 California (1-2) 9/11/2015
8 Versailles 1-2 18.33 Warsaw (0-3) 9/11/2015

 

Class 3 District 7

Seed Team Record Points Next Opponent Next Game Date
1 Oak Grove 3-0 47 Warrensburg (2-1) 9/11/2015
2 Odessa 3-0 44.67 Holden (1-2) 9/11/2015
3 Hogan Prep Academy Charter 3-0 44.33 Southwest Early College (1-1) 9/12/2015
4 O’Hara 2-1 38.01 Nevada (1-2) 9/11/2015
5 Pembroke Hill 1-2 35.67 Northeast (Kansas City) (1-2) 9/10/2015
6 Southwest Early College 1-1 27.5 Hogan Prep Academy Charter (3-0) 9/12/2015
7 Clinton 1-2 23.66 St. Pius X (Kansas City) (0-3) 9/11/2015
8 Central Academy 0-2 12 University Academy Charter (1-2) 9/12/2015

 

Class 3 District 8

Seed Team Record Points Next Opponent Next Game Date
1 Maryville 3-0 48 Bishop LeBlond (3-0) 9/11/2015
2 Chillicothe 2-1 41 Cameron (1-2) 9/11/2015
3 Lincoln College Prep 1-2 30.66 Center (3-0) 9/11/2015
4 Cameron 1-2 29.33 Chillicothe (2-1) 9/11/2015
5 Richmond 1-2 29.33 Harrisonville (3-0) 9/11/2015
6 Northeast (Kansas City) 1-2 24.66 Pembroke Hill (1-2) 9/10/2015
7 East (Kansas City) 1-2 23.66 FL Schlagle (Kansas City, KS) (0-1) 9/11/2015
8 St. Pius X (Kansas City) 0-3 19 Clinton (1-2) 9/11/2015